Jmenuji se Eva Vaculíková a pocházím z Chrudimi, kde jsem také vystudovala Management obchodu a služeb.

Chvíli jsem pracovala v pojišťovně a poté byla se třemi syny téměř 12 let na mateřské dovolené. Přitom jsem prodávala nebankovní půjčky, pro kamarády dělala účetnictví a také s nimi založila spolek pořádající letní tábory a jiné akce pro děti.

S rodinou jsme se přestěhovali na vesnici, kde dělám dětem taxikáře a kde jsem se vrátila k zahradničení i ručním pracem, které mě kdysi učila babička. Ve spolku jsem převzala vedení, mám na starost zpracování fotek, tvorbu grafiku, správu webu a veškeré papírování.

Postupně jsem tak zjistila, že bych vlastně neměla čas chodit do práce a že se do prosklených kanceláří, obrovských nákupních center a městského shonu už ani vracet nechci.

Učaroval mi poklidný, staroslovanský způsob života. Mám ráda trhy a vždy jsem obdivovala lidi, kteří umí něco krásného vyrobit. Přála jsem si být jednou z nich a můj partner to viděl stejně. Proto jsme si každý našli to své a pak to spojili dohromady. Já se zhlédla ve tkaní, on zase ve zpracování kůže.

Jmenuje se Pavel Svoboda, pochází z Jičína, miluje super dlouhé procházky, přírodu a focení. Našel si mě na podzim 2015 a od té doby statečně snáší moje nálady, toleruje mou nepředvídatelnou povahu a krotí mé nápady, když už je jich přece jen trochu moc :-) 

Většinou mě ale ve všem plně podporuje. Proto jsem mohla s klidným svědomím odjet na tříměsíční rekvalifikační kurz, jehož součástí bylo kompletní zpracování ovčí vlny, ale hlavně různé techniky tkaní.

Během dalšího roku šel na kurz i partner a stal se tak brašnářem.

Zároveň jsme tou dobou šetřili na potřebné vybavení i materiál a několikrát doma přestavovali nábytek, aby se nám tam vešla malá dílna, než jsme se konečně mohli naplno pustit do práce.

Aktuálně pro Vás vymýšlíme řadu zajímavých produktů v neokoukané kombinaci kožených a tkaných prvků. Jednotlivé výrobky nejprve testujeme, potom fotíme a nakonec postupně přidáváme. Vrátíte-li se tedy za nějaký čas na naše stránky, určitě jich tu najdete víc než dnes. Věříme, že se Vám budou líbit a po zakoupení dělat radost.

Při práci nám pomáhají i naši tři raubíři a vůbec nevadí, že s nimi výroba trvá déle než by možná mohla.

Důležitější je, že se přitom spoustu věcí naučí. Vědí, co výroba obnáší a sami rádi tvoří, díky čemuž dokáží ocenit práci někoho jiného. Znají hodnotu peněz a proto si váží svých věcí.

Kromě toho je doma pořád zábava.

A abychom se opravdu nikdy nenudili, jsme všichni hrdými členy spolku Strobilus a přáteli Země Keltů.

Dobrozem.cz vymýšlí, vedou i tvoří Eva Vaculíková, Pavel Svoboda a tři malí raubíři.

IČ:   718 88 993

Tel:   +420 774 455 979

E-mail:   info@dobrozem.cz

Poštovní adresa:   Vížky 16, 538 21 Slatiňany


© 2020 by Dobrozem