Pásky tkané na karetkách


Tkaní na karetkách je velmi stará textilní technika, první zmínky o ní pocházejí už z 8. století před n. l.

Hojně využívaná pak byla v době raného a vrcholného středověku, kdy se karetkované stuhy používaly zejména jako opasky nebo zdobné lemy oděvů.

V současné době se používají jako součásti historických kostýmů, opasky na uvázání, zajímavá ucha k taškám a batohům, vodítka a obojky pro psy, apod.

Popruhy tkané na karetkách mohou být až 0,5 cm silné, protože jsou několikanásobně provazované. Díky tomu jsou také pevnější a dlouho vydrží. Při aplikaci na oblečení nevypadají tak pěkně jako stužkové pásky, ale jako jednoduše uvázané opasky, ucha k taškám nebo obojky a vodítka zvládnou mnohem větší nápor.

Tkají se většinou z akrylové příze, a to pro její dostupnost, pevnost a velký výběr barev. Další variantou jsou pak ručně či strojově předené bavlněné a vlněné příze, různé provázky a další materiály.

Existuje nespočetně vzorů, jejichž barevné provedení záleží jen na Vaší fantazii.

Naše návrhy vidíte v galerii. Vzory z jedné skupiny (řady) se dají vzájemně kombinovat. Můžete si je tedy libovolně poskládat, např. do opasku o délce 150 cm se vzory řady K10A, který bude mít na začátku a konci vzor K10A / 1, blíže ke středu K10A / 7 a přímo uprostřed K10A / 5, laděné do zelené s modrou.

Možná zakončení

Objednávka


Cena


Cena je u zakázkové výroby velice individuální záležitostí, ovlivňuje ji délka a šířka výsledné práce, zvolený materiál a zakončení, způsob zpracování, apod.

Po odeslání objednávky Vás proto budeme nejprve kontaktovat s návrhem vzoru upraveného podle Vašich požadavků, předpokládaným termínem doručení a konečnou cenovou nabídkou.

S výrobou začneme teprve po schválení z Vaší strany.

U větších zakázek či dražších produktů požadujeme zálohu na materiál ve výši 50 % celkové ceny.

Děkujeme za pochopení.

Dobrozem.cz vymýšlí, vedou i tvoří Eva Vaculíková, Pavel Svoboda a tři malí raubíři.

IČ:   718 88 993

Tel:   +420 774 455 979

E-mail:   info@dobrozem.cz

Poštovní adresa:   Vížky 16, 538 21 Slatiňany


© 2020 by Dobrozem