Jsme Eva, Pavel a tři malí raubíři - mladá rodina, které učaroval staroslovanský způsob života. Milujeme přírodu, výlety po českých končinách, tradiční řemesla a trhy - to vše je pro nás připomínkou minulosti, jistotou budoucnosti a obrovským zdrojem inspirace. Zcela jsme propadli venkovskému životu, ideálu soběstačnosti a kouzlu rukodělné tvorby.

Oba jsme proto v posledních letech absolvovali řemeslné kurzy a nyní se snažíme uspět ve svém novém oboru.

Partner se našel v práci s kůží, já zase ve tkaní. Postupně objevuji různé techniky, ať už na stavu, na rámu nebo na karetkách. Baví mě jeho nekonečné možnosti, kombinace materiálů a vzorů. Zároveň kožené a tkané prvky vzájemně propojujeme, čímž vznikají naprosto originální kousky, jaké jinde nenajdete.

A i když nás samotná výroba zatím neuživí, je to pro nás cesta, která má jasný cíl - vyměnit definitivně městský shon za venkovský klid a velkou kancelář za malou dílnu v podkroví :-)

Nákupem našich výrobků nebo sdílením našeho webu či FB stránky nám na této cestě pomáháte.

Děkujeme.


Jmenuji se Eva Vaculíková a pocházím z Chrudimi, kde jsem vystudovala ekonomicky zaměřenou střední školu.

Chvíli jsem pracovala v pojišťovně a poté byla se třemi syny téměř 12 let na mateřské dovolené. Při té jsem prodávala nebankovní půjčky a pojištění, pro kamarády dělala účetnictví a také s nimi založila spolek Strobilus.

Někdy v té době jsme se přesunuli na vesnici, kde jsem se mezi péčí o děti a domácnost vrátila k zahradničení a ručním pracem, které mě kdysi učila babička. Ve spolku jsem postupně převzala vedení, mám na starost zpracování fotek, tvorbu grafiky, správu webu a FB, veškeré papírování a účetnictví.

Postupně jsem zjistila, že vlastně ani nemám čas chodit do zaměstnání a že se do něj už ani vracet nechci.

Učaroval mi totiž poklidný, staroslovanský způsob života. Mám ráda trhy a vždy jsem obdivovala lidi, kteří umí něco krásného vyrobit. Přála jsem si být jednou z nich. A protože od malička motám balvnky a příze, ať už formou vyšívání, háčkování nebo drhání náramků, nebyla volba až tak těžká. Chtěla jsem to posunout dál a naučit se něco pořádného, našla jsem si tedy rekvalifikační kurz na kompletní zpracování ovčí vlny a tkaní, který jsem úspěšně dokončila.

Partner se jmenuje Pavel Svoboda, pochází z Jičína, miluje super dlouhé procházky, přírodu a focení. Našel si mě na podzim 2015 a od té doby statečně snáší moje nálady, toleruje mou zvláštní povahu a krotí mé nápady, když už je jich trochu moc :-)

Prozatím stále dojíždí do zaměstnání ve městě, ale pro svou budoucnost si vybral práci s kůží a během roku 2020 též absolvoval řemeslný kurz.

A tím začala nová etapa našeho života.

Déle než rok jsme šetřili na potřebné vybavení i materiál a několikrát doma přestavovali nábytek, aby se nám tam vešla malá dílna, než jsme se konečně mohli naplno pustit do práce.

Aktuálně pro Vás vymýšlíme řadu zajímavých produktů v neokoukané kombinaci kožených a tkaných prvků. Jednotlivé výrobky nejprve testujeme, potom fotíme a nakonec postupně přidáváme. Vrátíte-li se tedy za nějaký čas na naše stránky, určitě jich tu najdete víc než dnes. Věříme, že se Vám budou líbit a po zakoupení budou dělat radost.

Při práci nám pomáhají i naši tři raubíři a vůbec nevadí, že s nimi výroba trvá déle než by možná mohla.

Důležitější je, že se přitom spoustu věcí naučí. Vědí, co výroba obnáší a sami rádi tvoří, díky čemuž dokáží ocenit práci někoho jiného. Znají hodnotu peněz a proto si váží svých věcí. A je s nimi zábava.

A abychom se opravdu nikdy nenudili, jsme všichni hrdými členy spolku Strobilus a přáteli Země Keltů.