Kurzy karetkování

Karetkování, nebo-li destičkové tkaní je velmi stará textilní technika známá už v 8. století před n.l. Uplatnění nachází ale samozřejmě i dnes. Vznikají při něm pestré a velmi pevné vzorované popruhy, které se používají jako opasky, vodítka a obojky pro psy nebo třeba popruhy na tašky, batohy, foťáky i hudební nástroje.

Kurz je nastaven jako individuální, vezmete-li s sebou ale někoho z přátel, dostane každý z Vás výraznou slevu z jeho ceny.

Společně se naučíme vybrat si vzor vhodný pro požadovanou šířku popruhu a číst v něm, spočítat si počet a potřebnou délku přízí, navést je do karetek, upevnit osnovu do stavu, utkat popruh a přidat na něj vybranou sponu. Získáte tak naprosto originální opasek zcela podle Vašich představ.

K tomu Vám po kurzu zůstane vše, co ke karetkování potřebujete, abyste mohli ve tkaní pokračovat doma. Součástí je i krátký přehled, ve kterém jsou připomenuty hlavní body z kurzu, nápověda pro navedení karetek a několik tkalcovských vzorů.

Kurzovné

  • 2.900 Kč za osobu
  • 2.100 Kč za osobu při účasti dvou a více lidí

Místo konání

  • Srub zvaný Pánův Kopec
  • Proseč u Skutče v okrese Chrudim
  • GPS souřadnice:  49.8022028N, 16.1293403E

Při příjezdu autem projedete v Proseči přes náměstí až ke kostelu, za nímž vede stále rovně cesta k lesu. Za vesnicí je pak odbočka doleva. Parkování je možné přímo u chaty, pouze za deště doporučuji nechat auto nahoře u cesty.

Také je možné přijet autobusem do Proseče a k chatě asi km dojít. Příp. vlakem do Skutče, kde bych Vás vyzvedla.

Den konání

Termínek stanovíme vzájemnou dohodou, vyplňte prosím přihlášku, obratem Vám pošlu své možnosti.

Přihláška na kurz

S Vašimi osobními údaji je nakládáno v souladu s platnými zákony, podrobnosti o Zásadách GDPR najdete zde.

V případě, že se v domluvený a potvrzený den na kurz nedostavíte, může Vám být účtován 50% storno poplatek.