Vítejte v mém světě.

Ve světě, kde každá nitka touží sdílet krásu ruční práce a vyprávět svůj příběh.

Ten můj začal už v dětství, v době, kdy mě babička během každých delších prázdnin učila vyšívat, háčkovat a plést.

Pokaždé jsem s údivem pozorovala, jak se obyčejné klubíčko vlny mění v něco moc hezkého a praktického zároveň.

A vlastně mě to fascinuje dodnes.

Jmenuji se Eva Vaculíková, jsem certifikovaná tkadlena a držitelka ocenění Regionální produkt Železných hor. Toto ocenění není jen uznáním, je i závazkem precizního zpracování mých výrobků. Ty tvořím pod značkou Dobrozem, která se zrodila z lásky k řemeslu, vášni pro vše krásné a touze spojit tradiční techniky s moderním designem.

Téměř denně do osnovy trpělivě navádím nitku za nitkou, aby po několika hodinách provazování vznikla tkanina, jež bude mít příjemnou texturu, krásné barvy, zajímavý vzor a pečlivě dotažené okraje. Poté si takto vytkanou stužku převezme maminka a díky svému umu ji na šicím stroji promění na plně funkční, moderní doplněk.

Každý kousek, který odejde z mé dílny nese stopy lidských rukou, záruku kvality a kousek z mého srdce a já jsem hrdá na to, že je každý z nich originálem, který jinde nenajdete. Právě v tom je síla značky Dobrozem - v pečlivém ručním zpracování, osobním přístupu a jedinečnosti, která se téměř neopakuje.

A stejně tak jedinečné jsou i mé milé zákaznice. Těmi ideálními jsou pro mě ženy, které ocení originalitu a kvalitu, sběratelky jedinečných kousků, ženy s citem pro detail, které si budují unikátní a osobitý styl. Ale také nadšené tvůrkyně, které se s radostí učí nové techniky a ocení kreativní sady, s nimiž mohou samy objevit kouzlo ručního tkaní.

Výrobky prodávám na živo i přes internet, v Čechách i v zahraničí. Tvořím podle své fantazie i podle té Vaší (na zakázku). Povídám o tkaní a předvádím ho na nejrůznějších akcích, kde mívám i dílničky pro děti. Tvořím kreativní sady, díky kterým se danou techniku naučíte sami. Vedu individuální i skupinové kurzy pro děti i dospělé, kde Vám vše vysvětlím. 

Ručně tkané doplňky nejsou jen módním výkřikem, jsou také mostem k tradici a umění, jež se v dnešním uspěchaném světě vytrácí. Najdete v nich příběh, který můžete nosit, používat a dál tvořit. Uvěřte i Vy, že ruční práce je meditace, umění a způsob vyjádření, vyzkoušejte si ji. Vstupte do světa tvůrců a staňte se součástí tohoto magického procesu.

Pokud máte zájem se se mnou spojit nebo potkat, kontaktujte mě. Ráda Vás poznám, přijedu předvádět tkaní na Vaší akci, uspořádám u Vás workshop či přednášku pro děti i dospělé, dílničku nebo cokoliv jiného společně vymyslíme.

Osobně se můžeme potkat na některém z jarmarků, trhů a dalších veřejných akcí, jejichž seznam najdete zde.

Děkuji za Váš čas a přeji Vám krásný den,

Vaše tkadlenka

Československá tkalcovská soutěž

Již od roku 2017 probíhá každé jaro v české a slovenské tkalcovské komunitě přátelská soutěž.

Během tří měsíců se každá po svém snažíme vymyslet projekt na zadané téma, nabarvit příze, natáhnout osnovu a vytkat ji podle původního plánu, což se občas moc nedaří. Zařadit do hlasování se může výrobek, šátek nebo tkanina.

Tohle je má práce z posledního ročníku soutěže.

Zrozen z popela

Ročník 2023 - téma "Mytologie"

Popruh na kytaru tkaný na karetkách, Fénix na něm vytkávaný gobelínovým stehem.

Úplně nečekaně si získal 2. místo od kolegů z oboru a 4. místo v hlasování veřejnosti.