Zdravím Vás, jmenuji se Eva Vaculíková a jsem tkadlena. Tvořím pod značkou Dobrozem. Miluji českou přírodu, výlety, tradiční řemesla a trhy.

Ve své domácí dílně vyrábím ručně tkané látky, hřejivou módu, módní a bytové doplňky, a to i na zakázku. Při práci používám tkalcovský rám, karetky, kolíkový nebo stužkový stav, stav s pevným listem nebo 8 listý stolní stav.

Výrobky prodávám na živo i přes internet, v Čechách i v zahraničí. Své řemeslo předvádím na jarmarcích, historických trzích nebo akcích pro děti.

Mimo to jsem předsedkyní ve spolku Strobilus, kde s přáteli pořádáme letní tábory, výlety a jiné akce pro děti.

Ale hlavně jsem máma, velmi hrdá na své syny.

Takže když nejsem on-line, znamená to, že jsem v dílně, na zahradě, na nějaké úžasné akci nebo jen tak se svými dětmi. Proto se může stát, že na Vaše zprávy a dotazy neodpovím hned, ale nebojte se - vždy odpovím. Vážím si každého návštěvníka svého webu a každého, kdo kupuje nebo propaguje mé výrobky a kurzy.

Děkuji za Váš čas a přeji nádherný den :-)


Pocházím z Chrudimi, kde jsem vystudovala ekonomicky zaměřenou střední školu, obor management obchodu a služeb. Pár měsíců jsem pracovala v pojišťovně na pozici zástupce manažera nočního týmu. Ovšem práce v korporátu mě ničila, připadala jsem si jako svázaná, nemohla jsem nic měnit a nebavilo mě dělat to samé stále dokola. 

Po odchodu na mateřskou jsem si založila živnostenský list a od té doby podnikám. Nejprve jsem se držela finančního sektoru, prodávala jsem nebankovní půjčky a pojištění, ale nebylo to ono. Potřebovala jsem výraznější změnu.

Pak jsem ale otěhotněla podruhé a potřetí a neměla sílu něco řešit. A časem se to všechno vyřešilo samo.

Když děti trochu povyrostli, založila jsem s kamarády spolek Strobilus, který pořádá letní tábory a jiné akce pro děti školnío věku. Ve spolku jsem předsedou a kromě zařizování organizačních věcí mám na starost zpracování fotek, grafiku, správu webu a FB, papírování a účetnictví.

Mezitím jsme se přestěhovali na vesnici a já chtěla využít naší zahradu. Přečetla jsem si pár knížek o permakulturních zahradách, samozásobování a životě našich předků. A poklidný, staroslovanský způsob života a ideál soběstačnosti mi zcela učaroval, stejně jako kouzlo rukodělné tvorby. Vrátila jsem se proto k ručním pracem, které mě kdysi učila babička.

Zcela náhodou jsem pak narazila na kompletní rekvalifikační kurz zpracování ovčí vlny, předtkalcovských technik a ručního tkaní, a protože od malička motám bavlnky formou vyšívání, háčkování nebo drhání náramků, velmi mě oslovil. Přihlásila jsem se, utratila všechny své úspory, dopřála si ten čas a v jeho průběhu tkaní zcela propadla.

Několikrát jsem doma přestavěla nábytek, aby se mi sem vešla malá tkalcovská dílna a déle než dva roky šetřila na potřebné vybavení.

Od té doby ladím jednotlivé techniky a pracovní postupy k nim, objevuji přírodní materiály, hledám nové vzory a neokoukané kombinace.

Dnes už si neumím představit ani den bez prohození osnovou :-)

Jednotlivé výrobky si sama vymýšlím a pak je zkouším vyrobit, což se mi ale samozřejmě pokaždé nepovede. Když se to povede, píšu si postupy a zkouším je zopakovat, výrobky testuji v provozu běžné domácnosti a teprve když obstojí, pak je přímo v dílně fotíme a nakonec postupně přidáváme do nabídky.

Vrátíte-li se sem tedy za nějaký čas, určitě jich tu najdete víc než dnes.

Věřím, že se Vám budou líbit a po zakoupení Vám budou dělat radost.

Máte-li zájem se se mnou spojit nebo potkat, dejte mi vědět.

Ráda poznávám nové lidi a přijímám nové výzvy.

S pozdravem Eva Vaculíková